Our People

 2019 Leadership Team

Derek Miller Principal
Kathy Fazakerley Deputy Principal
Naomi Pudney Student Wellbeing Leader
Christina Rendina Visible Learning Impact Coach

 2019 Class Teachers

Preschool Learning Community

Preschool Kelly Squire Preschool
Irene O’Callaghan
(Tue-Thu)
Leanne Schulz
(Mon-Tue+Thu)

Early Years Learning Community

CL01 Jenny Dobie Year 1/2
CL02 Alissa Cartland
(Mon-Wed)
Year 1/2
Alex Feijen
(Thu-Fri)
Year 1/2
CL03 Linda Ziaei Rec/1
CL04 Christina Rendina (Tue-Fri) Rec/1
Alex Feijen
(Mon)
Rec/1
CL06 Rob Lees
(Mon-Thu)
Rec/1
David Schubert (Fri) Rec/1
CL07 Jo Sturrus Rec/1

Lower Years Learning Community

CL08 Jen Nevin
(Tue-Fri)
Year 2/3
(Mon) Year 2/3
CL09 Year 2/3
CL11 Lynden Claridge Year 2/3

Middle Years Learning Community

CL12 Yvonne Salt Year 3/4
CL14 Belinda Trowbridge Year 4/5
CL15 Bet Ashton Year 4/5
CL16 Peter Barone Year 4/5
CL20 Penny Stanforth Year 4/5
CL23 Bec Peak Year 4/5

Upper Years Learning Community

CL24 Giselle Pulford
(Mon-Wed)
Year 5/6
Deahnn Copeland
(Thu-Fri)
Year 5/6
CL25 Helen Arbery-Smith Year 6/7
CL27 Chris Pulford Year 6/7
CL28 Bek Ashton Year 6/7

2019 Specialist Teachers

Library Jenny Pascoe (Mon-Thu) Pre-Yr 7
Art Terrell Altmann (Mon+Tue) Pre-Yr 7
PE Neil Slater (Mon-Thu) Pre-Yr 7
STEM Cameron McNicol
(Tue-Fri)
Pre-Yr 7
Languages & Cultural Inclusion Lucinda Gooden
(Wed+Thu)
Pre-Yr 7

Support Staff

 

Finance Officer Julie Lawson
Admin/Finance/Canteen Jean Runeckles
Admin/Leadership Support Karen Kasperski
Admin /Leadership Support Matthew Fazakerley
Admin/Special Ed/Classroom Nikki Applebee
Special Ed/Classroom Dan Bastin
Special Ed/Classroom Karen Bastin
Special Ed/Classroom Karen Cloonan
Special Ed/Classroom /OSHC Jane Cross
Special Ed/Classroom Tania Franson
Special Ed/Classroom Cassie Hatton
Special Ed/Classroom Adrienne Jenkin
Special Ed/Classroom Libby Long
Special Ed/Classroom Leanne Stevens
Special Ed/Classroom Jo Parkinson
Kitchen Garden/Library/ Special Ed Sally Bleckly
Preschool Judi Grant
Preschool Katie Harris
Preschool / Special Ed Agnes Koerber
Preschool Hazel Moran
Library Jen Ambagtsheer
Groundsperson Wally Brunnbauer
Groundsperson Andy Buchmann
Tech Shed/Pool Tony Dawson
IT Technician Craig Fischer
PSW Kieran Smith
DSM Amy Clark
ACEO Amelia Raven